Wosk parafinowy czy sojowy?
Wosk parafinowy czy sojowy?

Dlaczego przy wyborze świecy wosk ma znaczenie?

Bardzo często podejmując decyzje o zakupie świecy zwracamy uwagę jedynie na to jak świeca wygląda, jak pachnie i oczywiście ile kosztuje. Jednak to nie wystarczy, żeby dokonać prawidłowego wyboru. Często zapominamy o sprawdzeniu z czego faktycznie została świeca wykonana, a przede jakim woskiem posłużono się przy jej produkcji.

Świadomy wybór

Wybór świecy wykonanej z odpowiedniego rodzaju wosku ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Często wybieramy świece z woskiem parafinowym z uwagi na ich niską cenę i dużą dostępność. Pamiętać należy, że nie są one jednak obojętne dla naszego zdrowia. Parafina powstaje w procesie produkcji ropy naftowej, a podczas jej spalania wydala się wiele szkodliwych substancji między innymi tuloen i benzen, które mają negatywny wpływ na nasz organizm. Wiele osób w trakcie palenia świec uskarża się na ból głowy i złe samopoczucie czy problemy z koncentracją. Mogą występować również podrażnienia skóry czy oczu. To właśnie efekt działania wspomnianych substancji. Problemem związanym ze spalaniem świec parafinowych jest również „kopcenie” świecy i wytwarzanie sadzy, która osadza się w pomieszczeniu.

Zdrowsza alternatywa wosku parafinowego

Alternatywą dla świec wykonanych z wosku parafinowego są świece sojowe. Wosk sojowy, uzyskiwany z nasion soi jest produktem pochodzenia naturalnego, pochodzi z wyselekcjonowanych upraw. Jest produktem wegańskim i biodegradowalnym. Dzięki temu świece produkowane z tego wosku są zdrowe i bezpieczne. W odróżnieniu od parafiny w trakcie jego spalania nie wydobywają się żadne toksyczne substancje. Wosk sojowy jest również doskonałym nośnikiem zapachów, i pozwala cieszyć się nim dłużej.  Świece sojowe spalają się nawet do 50% dłużej niż podobnej wielkości świece parafinowe. W trakcie spalania wytwarza się znacznie mniej sadzy. Temperatura topnienia wosku sojowego jest niższa niż wosku parafinowego

Świece wykonane z wosku sojowego są zdrowszą, bezpieczniejszą i bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą. Są produktem droższym, ale ich walory powinny z łatwością rekompensować większy wydatek.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl