Monoi - magiczny olej
Monoi - magiczny olej

Bora Bora perła Polinezji Francuskiej

Kiedy za oknem rozkwita przyroda, robi się co raz cieplej, przygrzewa słońce, naturalnie nasze myśli kierują się w stronę wakacji i podróży w słoneczne zakątki, pojawia się chęć bliskiego obcowania z przyrodą. My odbędziemy podróż w odległy zakątek globu jakim jest przepiękna Polinezja Francuska. To pięć archipelagów i ponad 150 wysp rozproszonych na Oceanie Spokojnym. Najpiękniejsze wyspy Polinezji Francuskiej to rajskie koralowe atole z krystalicznie czystą o szafirowym kolorze wodą, dzikie lądy i egzotyczna roślinność - takim rajskim zakątkiem jest jedna z wysp Bora Bora. Z całą pewnością Bora Bora jest najpopularniejszą wyspą Polinezji. Ta niewielka wyspa, która ma raptem 10 km długości i 4 km szerokości jest wymarzonym kierunkiem turystycznym, urzeczywistnieniem rajskich wakacji. Nazywana jest Perłą Oceanu, dzięki temu, że każdego zachwyca swoim pięknem i magią. 

Magiczny olej monoi

Nad wyspą wznosi się góra w kształcie trapezu Mont Otemand, której szczyt jest skalisty i niedostępny, a po jego stokach wspinają się egzotyczne rośliny. Są wśród nich palmy, pnącza i egzotyczne krzewy o wiel­kich liściach, drzewa bananowe, mango i kwiaty w niezliczonych kolorach. Kwiaty na wyspie to prawdziwa uczta dla oczu. Wśród nich piękne, białe kwiaty gardenii tahitańskiej, o pięciu płatkach w kształcie gwiazdy, o których nie można zapomnieć. Wytwarza się z nich olej nazywany monoi poprzez macerację w oleju kokosowym. 

Ma piękny, delikatny, kwiatowy zapach. Jego początki sięgają zamierzchłych czasów, kiedy zaczęli stosować go rdzenni mieszkańcy nazywając go "pachnącym olejem". Od co najmniej dwóch tysięcy lat jego receptura jest niezmienna. Kwiaty gardenii tahitańskiej zawierają skomplikowaną mieszaninę wielu związków czynnych, spośród których dotychczas udało się zidentyfikować ponad 80 substancji. Ich działanie nie zostało jeszcze dokładnie poznane. Jednak dotychczasowe badania naukowe, jak i praktyczne doświadczenia wskazują, że kwiaty mogą mieć zastosowanie w leczeniu wielu problemów zdrowotnych.

Olej monoi tradycyjnie używany jest do leczenia problemów skórnych, ma właściwości przeciwzapalne, do pielęgnacji skóry i włosów z uwagi na właściwości kojące i nawilżające oraz do ochrony przed słońcem, wiatrem, zimnem i wodą morską stąd jest częstym dodatkiem do kosmetyków do opalania. Stosowany jest także w przypadku stłuczeń, bólów mięśni, skaleczeń, ran, ukąszeń przez owady, oparzeń, a nawet jako lek na przeziębienie, migreny czy zapalenie uszu. Może mieć zastosowanie również w leczeniu poważnych chorób takich jak rak wątroby.  

Z unikalnym zapachem monoi możecie zapoznać się w naszej świecy i wosku zapachowym Bora Bora monoi, których kompozycja zapachowa powstała na bazie oleju monoi i stworzyć wyjątkowy rytuał w swoim domu, wybiegając myślami na rajskie Bora Bora.

Nasze produkty znajdziesz tutaj:

https://citycandle.pl/pl/searchquery/bora+bora/1/desc/5?url=bora,bora

            

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl