Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Woski zapachowe - alternatywa dla świec zapachowych

Woski zapachowe można uznać jednocześnie jako uzupełnienie jak i alternatywę dla oferty świec zapachowych. Podgrzewając wosk można spodziewać się podobnych wrażeń zapachowych, jak te które towarzyszą paleniu świecy. Używając woski zapachowe łatwo regulować intensywność zapachu na jakim nam zależy i dostosować go do wielkości pomieszczenia. Wystarczy, że ułamiemy odpowiedniej wielkości kawałek wosku i umieścimy go w kominku by za moment cieszyć się przyjemnym zapachem. Woski zapachowe są również tańszą alternatywą dla świec. Gdy nie jesteśmy pewni jakiegoś zapachu świecy najpierw możemy go wypróbować kupując tańszy wosk zapachowy. Kiedy decydujemy się na świecę o konkretnym zapachu, możemy dokupić wosk, który w połączeniu z zapachem świecy będzie intensywnie wypełniał całe wnętrze.

Woski zapachowe - 100% naturalny wosk sojowy i wysokiej jakości zapachy

Nie należy zapominać o sprawdzeniu przed zakupem z czego wosk został wyprodukowany. Warto decydować się na woski wysokiej jakości wykonane w całości z naturalnego wosku, bez chemicznych domieszek oraz na wysokiej jakości zapachy bez substancji mutogennych i rakotwórczych. Nasze kolekcje wosków, podobne jak świece, wykonane są ze 100% wysokiej jakości naturalnego wosku sojowego. W ofercie sklepu znajduje się dwanaście unikalnych i trwałych zapachów, pochodzących z Grasse, we Francji - światowej stolicy perfum, połączonych w trzy kolekcje, dzięki czemu łatwo znaleźć zapach pozwalający na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery w każdym wnętrzu.

WOSKI ZAPACHOWE

Jak używać wosków zapachowych?

Wybraną ilość wosku, uzależnioną od pożądanej intensywności zapachu, umieszczamy w odpowiednim miejscu kominka zapachowego i zapalamy pod nim podgrzewacz (tzw. tealight). Zalecamy używanie podgrzewaczy bezzapachowych, żeby nie zakłócać zapachu podgrzewanego wosku. Na rynku dostępne są podgrzewacze wykonane z wosku parafinowego, które są tańszą alternatywą dla zdrowszych rekomendowanych przez nas podgrzewaczy wykonanych z wosku sojowego. Podgrzewać wosk można dowolną ilość czasu, aż do momentu kiedy przestanie wydobywać się aromat.

Jak usunąć wosk zapachowy z kominka?

Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa, żeby uniknąć oparzenia. Stopiony wosk ma wysoką temperaturę. Polecamy kilka sprawdzonych sposobów na usunięcie wosku zapachowego z kominka. Pierwszym i zarazem najbardziej popularnym sposobem jest po wygaszeniu podgrzewacza, odczekanie chwilę, aż wosk zapachowy zacznie zastygać w kominku i jego temperatura się obniży. Jeszcze ciepły, lekko zastygnięty wosk możemy wtedy usunąć ręką lub papierowym ręcznikiem. Pozostałości wosku zmywamy pod bieżącą wodą. Przed każdą zmianą zapachu należy dokładnie wyczyścić kominek
Jeżeli nie usunięto wosku zanim zastygnie, można na chwilę ponownie zapalić podgrzewacz i poczekać, aż wosk lekko się rozpuści. Można również włożyć kominek na chwilę pod ciepłą wodę z kranu. Istnieje również możliwość umieszczenia kominka z zastygniętym woskiem w zamrażalniku. Zamrożony wosk jest wtedy łatwiejszy do usunięcia. Pamiętać należy o tym, żeby zwrócić uwagę na to z jakiego materiału wykonany jest kominek, tak żeby niska temperatura nie uszkodziła kominka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl